Petek
28. Avgust
ob 20.00
Staro mestno jedro
Ljubljana

27. MEDNARODNI FESTIVAL NOČI V STARI LJUBLJANI

Programska rdeča nit je narava, okolje, ekologija in trajnostni razvoj s čimer se pridružujemo dogajanju ob prejemu laskavega naziva Ljubljane – Zelena prestolnica Evrope 2016.

NOVI TRG – BREG

ARSOVE NOČI V STARI LJUBLJANI

17.00   OKROGLA MIZA: KOLIKO PLANETOV IMAMO NA VOLJO?
Gostje: ministrica za okolje in prostor Irena Majcen, kilmatologinja dr. Lučka Kajfež Bogataj, predsednik Trajnostne akademije Gibanje za trajnostni razvoj Slovenije dr. Dušan Plut, predsednik Eko kroga Uroš Macarel
Vodi: Marko Golja

19.00   LITERARNI NOKTURNO – ZELENA PESEM
Pesmi Kajetana Koviča, Hai Zija, Emily Dickinson, Pabla Nerude, Jureta Detele idr.
Nastopajo: Saša Mihelčič, Matej Puc in Lado Jakša


19.30    GAMELAN SENA WANGI (Indonezija)
Orkester: Dunung Basuki Kurniawan, Wahyu Dunung Raharjo, Sri Pandhi Tatwo, Decky, Ferry

*v sodelovanju z Veleposlaništvom Republike Indonezije na Dunaju in Društvom Prijateljstva Slovenija Indonezija


ARSOVE NOČI V STARI LJUBLJANI

21.15   LITERARNI NOKTURNO – 24. NATEČAJ ZA NAJBOLJŠO KRATKO ZGODBO 2015
Razglasitev nagrajencev in interpretacija prvonagrajene zgodbe
Nastopata: Saša Mihelčič in Matej Puc


21.45   MYSTERIOUS TREMENDUM

VELIKI MISTERIJ
Don Conreaux in Mojca Morya Malek  z mednarodnim ansamblom


22.30   SAETA  Feat. IRENA TOMAŽIN
Aleš Gasparič – flavte, okarina, piščali, Lado Jakša – pihala, klaviature, Miloš Bašin – tolkala, ljudska glasbila, Boštjan Perovšek – računalnik, zvočna okolja, Jože Slak – tabla, tolkala, Irena Tomažin – vokal

 

GLEDALIŠČE GLEJ

ARSOVE NOČI V STARI LJUBLJANI

10.00 DIM ZUPAN / IRENA GLONAR: HEKTOR IN RIBJA USODA
Radijska igra za otroke z animacijo
Nastopajo: Zvone Hribar, Patricija Sekelj, Katja Pehlič, Sabina Kogovšek, Uroš Smolej, Vesna Jevnikar, Ivo Ban, Silva Čušin, Saša Mihelčič

14.00

IGOR LIKAR: DRAGI SLOVENCI,
Dokumentarna radijska igra

IGOR LIKAR: ECOPHONIA MARIS
Zvočna študija morskih ambientov

BOŠTJAN TADEL: DRUŽINSKI ČLOVEK
Radijska igra
Nastopajo: Uroš Fürst, Ana Hribar, Samo Jakoš, Gašper Tesner, Samo Gašperšič, Eva Furlan, Janko Petrovec

ŠPELA KRAVOGEL: TA POKLIC NI POKLIC
Portret Radka Poliča

MATEJA PERPAR: OBUPAN SEM, KER SE BO MOJA LJUBICA POROČILA,
Kratka radijska igra
Nastopajo: Matjaž Tribušon, Maša Derganc Veselko, Alojz Svete

ANDREJ BLATNIK: MIMO GREDE
Kratka radijska igra
Nastopa: Romana Šalehar

20.00   SAŠKA RAKEF: TOLKALO
Premiera radijske in gledališke igre
Nastopajo: Gaber K. Trseglav, Barbara Vidovič, Matjaž Miklič

DVORNI TRG

20.00   JADRANKA JURAS JAZZ KVARTET
Jadranka Juras – vokal, Milan Stanisavljević – klavir, Robert Jukič – kontrabas, 
Gašper Bertoncelj –bobni


22.00   RADIO MONDO
Matej Mijatović – vokal, Jelena Ždrale – violina, Rok Erjavec – kitara, Urban Grabenšek – klaviature, Nino De Gleria – kontrabas, Krešimir Jadronja – tolkala, 

 

KONGRESNI TRG

18.00   GONG KARAVANA MIRU
PESEM PLANETOV
Don Conreaux, Mojca Morya Malek in 30 zvočnih umetnikov (Italija, Španija, Portugalska, Belgija, Švica, Nemčija, Avstrija, Anglija, Irska, ZDA, Tajvan, Hrvaška, Slovenija)


20.00   GONG KARAVANA MIRU
PESEM PLANETOV
Don Conreaux, Mojca Morya Malek in 30 zvočnih umetnikov (Italija, Španija, Portugalska, Belgija, Švica, Nemčija, Avstrija, Anglija, Irska, ZDA, Tajvan, Hrvaška, Slovenija)

 

PETKOVŠKOVO NABREŽJE

20.00 RATKO DIVJAK KVARTET
Jani Moder – kitara, Nikola Matošič – kontrabas, Marko Črnčec – klaviatureRatko Divjak – bobni

*v sodelovanju s KUD Petkovškovo nabrežje

STARI TRG

20.00 PAREZZAGO
Matej Kužel – saksofon, Jan Gregorka – kontrabas, Nejc Škofic – klavir, Žiga Kožar – bobni


22.00 IGOR LEONARDI BIO TRIO

Lazzaro Hierezuelo – violina, različna tolkala, vokal, Boštjan Gombač – klarinet, različni instrumenti, vokal, Igor Leonardi – kitara

 

GORNJI TRG – PRI TAVERNI

19.00 VEČER PRIJATELJEV GORNJEGA TRGA

SPREMLJEVALNI DOGODKI

STRITARJEVA ULICA

ZVOKI LJUBLJANE: Zgodbe o zvočnih izkušnjah ljubljančanov in obiskovalcev Ljubljane
(video-etnografija zvočne izkušnje mesta)

Na Stritarjevi ulici bo postavljena preurejena telefonska govorilnica z namenom, da povabi vse prebivalce in obiskovalce Ljubljane k predstavitvi svoje zvočne izkušnje mesta. Posameznik, ki bo vstopil v prostor, bo na podlagi podanih navodil in vprašanj predstavil svojo osebno zvočno zgodbo. S tem bo prispeval k mednarodnemu projektu City Sonic Ecology: Urban Soundscapes of Bern, Ljubljana, and Belgrade (http://citysonicecology.com/), v katerem želimo predstaviti urbane zvočne izkušnje treh mest. Projekt, ki ga finančno podpira Švicarska državna fundacija in se izvaja v okviru programa SCOPES, je nastal v sodelovanju z raziskovalci in raziskovalkami Znanstvenoraziskovalnega centra SAZU.*

* v sodelovanju z ZRC SAZU, v okviru mednarodnega projekta City Sonic Ecology: Urban Soundscapes of Bern, Ljubljana and Belgrade

 

10.0015.00 ZELEMENJAVA

Menjava semen, vrtnin, sadik.*
*v sodelovanju s projektom Zelemenjava


BREG

10.0014.00 KREATIVNA DELAVNICA IZDELOVANJA UPORABNIH IZDELKOV IZ ODPADNE EMBALAŽE*

* v sodelovanju s Snaga Ljubljana

 

17.00 GLASBENA DELAVNICA INDONEZIJSKEGA GAMELANA


PROST VSTOP NA VSE DOGODKE. / FREE ADMISSION FOR ALL EVENTS.

Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa in / ali prizorišča. / The organiser reserves the right to change any programme and / or venue.

© IMAGO SLOVENIAE 2018. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio