150807_MakGrgic_KatjaKoren_IgorBezget_001foto.nada.zgank-mala
Sobota
27. Avgust
ob 20.00
Ljubljana

28. MEDNARODNI FESTIVAL NOČI V STARI LJUBLJANI

NOVI TRG – BREG    1  

20.00–24.00 VEČER LEPE GLASBE IN OPERNIH ARIJ
KOMORNI ORKESTER LJUBLJANSKIH SOLISTOV
Maja Horvat, violina
Matej Haas, violina
Aleksandra Naumovski Potisk, klavir
Darja Mlakar Maležič, klavir

MLADI UPI:
Talita Sofija Komelj, sopran
Zala Hodnik, sopran
Urška Kastelic, sopran
Klemen Kelih, tenor

OPERNI ODER:
Valerija Šoster, sopran
Mojca Bitenc, sopran
Katja Konvalinka, sopran
Irena Yebuah Tiran, mezzosopran
Jadranka Juras, mezzosopran
Matej Vovk, tenor
Diego Barrios Ross, tenor


DVORNI TRG    2  

20.00 O LEPI VIDI – MULTIDISCIPLINARNI PROJEKT POTOPLJENE POEZIJE
Ples, umetniško vodstvo in koreografija: Anja Mejač
Umetniška beseda, igra: Voranc Boh
Aljoša Vrščaj, kitara
Vasja Štukelj, cajon
Glasba: Nejc Kuhar
Dramaturgija: Pia Vatovec
Režijsko svetovanje: Sara Lucu
Kostumografija: Katarina Šavs
Fotografija: Ajda Schmidt

20.30 KITARSKI DUO MAK GRGIČ IN IGOR BEZGET

21.30 CAÑA FLAMENCA (SLOVENIJA, SLOVAŠKA)
Urška Centa, ples, palmas
Petra Onderufova, violina
Tomaž Gajšt, trobenta
Matjaž Stošić, kitara
Damir Mazrek, tolkala

23.00 KITARSKI DUO MAK GRGIČ IN IGOR BEZGET


PETKOVŠKOVO NABREŽJE    6  

20.30 TOBA WORLD (INDONEZIJA)
Viky Sianipar, klaviature 
Louise Sitanggang, vokal 
Alsant Nababan, vokal 
Donny Sitohang, sulim, sarune
Martahan Sitohang, hasappi, traganing
Indra Rockcat, kitare
Papa Ical, bas kitara, ogung 
Aryo Wicaksono, bobni, taganing 


PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE    7  

20.00–24.00 LJUBLJANA IŠČE NAJBOLJŠE PLESALCE

Plesni večer z nastopi in animacijami.

PLESNI CENTER FENIKS          FENIKS na beli podlagi manjši


 

STARI TRG    10  

19.30 OKROGLA MIZA UMANOTERA
Vpliv sporazumov o prosti trgovini na lokalna okolja,
pogovor z Andrejem Gnezdo20.30

20.30 KOMPOST3 (AVSTRIJA)
Martin Eberle, trobenta, pozavna, krilovka
Benny Omerzell, klaviature
Manu Mayr, električni bas, kontrabas
Lukas König, bobni, perkusija, sintezatorji


ŠPICA    14  

18.00 PRIHOD RIMSKEGA DEBLAKA NA ŠPICO IN NASTOP BOBNARSKE ZASEDBE SHERZER BRIGADE
Žiga Šercer, repinique, timba
Nina Orlič, surdos, tamborim, agogo
Marko Sikirica, surdos
Fabijan Purg, caixa
Urša Čubej, shekere, surdos
Carlos “Carlitos” Yoder, surdos

 


prizoriščaUNESCO nov

 

Glavni pokrovitelji
Medijski pokrovitelji
© IMAGO SLOVENIAE 2017. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio