Petek
25. Avgust
ob 16.30
LJUBLJANA - STARO MESTNO JEDRO

29. MEDNARODNI FESTIVAL NOČI V STARI LJUBLJANI

Programska rdeča nit letošnjih Noči bo slovanska kultura. »Predstaviti želimo umetnost različnih slovanskih narodov, njihovo kulturno raznolikost razpeto med močno tradicijo in sodobno interpretativno prakso ter izpostaviti njen nepogrešljiv prispevek pri oblikovanju skupnega evropskega kulturnega prostora«, pravi Janoš Kern, direktor Ustanove Imago Sloveniae.
V času Noči v stari Ljubljani smo zagotovili tudi mednarodno festivalsko kulinarično ponudbo.

Vsi dogodki so za obiskovalce brezplačni!

Več>>


Za povečavo brošure klikni na sliko

imago-noci-2017-petek-obrezan

 


NOVI TRG – BREG

(v primeru dežja ATRIJ ZRC SAZU)

18.00   Marko Hatlak, harmonika  –  glasbeni recital

18.30   Literarni večer slovanskih literatur – Ugovor svetu
Urednik: Marjan Kovačević Beltram
Interpreta: Ana Urbanc in Branko Jordan
Glasba: Lado Jakša

19.00   Marko Hatlak, harmonika  

19.30   26. natečaj za najboljšo kratko zgodbo, razglasitev nagrajencev

21.00     Simfonični orkester RTV Slovenija in Andraž Hribar
Dirigent: Rok Golob

(v primeru dežja odpade)


MESTNI MUZEJ

16.30   Nadežda Tokareva, violina (Rusija) in Lovorka Nemeš Dular, klavir 

17.00   Studio ob 17h v živo
Urednik: Marko Golja

20.00   Duo Claripiano
Dušan Sodja, klarinet
Tatjana Kavčič, klavir


DVORNI TRG

20.00   Glasba v kameni dobi
Katinka Dimkaroska, tidldibab
Ensemble Mare Balticum

Anna Friederike Potengowski, rekonstrukcija piščali iz ptičje kosti
Francis Gill, rekonstrukcija piščali iz ptičje kosti
Barnaby Brown, rekonstrukcija piščali iz ptičje kosti
Jean-Loup Ringot, kameni gong
Tangatamanu

Miriam Andersón, kravji rog

21.30   Duo Nika Solce in Martin Deaga
Nika Solce, glas in kitara
Martin Neagra, glas in violončelo

22.30     Sezam
Karmen Cvetko, violina
Vita Kobal, violina
Anja Šoštarič, violina
David Kocmur, kitara
Ivo Švigelj, harmonika
Jošt Juhant, kontrabas
Vasja Onič, cajon


KAVARNA TROMOSTOVJE 

20.00     Getonka
 Pashalina Pop Gligorova, vokal

 Maruša Jenič, violina
 Boštjan Benčič, bas, kontrabas, kitara
 Bojan Rajh, kitara, tamburica


PETKOVŠKOVO NABREŽJE

 20.30   INVIDIA kvartet
Tomaž Gajšt, trobenta
Milan Stanisavljević, klavir
Robert Jukič, kontrabas
Gašper Bertoncelj, bobni


STARI TRG

20.00   Dolina odmeva: 1. del – Veter  stresa poletje z dreves 2.del – Umetnost čistega navdiha
Matjaž Weingerl, klavirska harfa, keltska harfa, bandura, cimbale, flavta, vokal
David Jarh, trobenta, rog
Julija Temlin, klasična harfa, keltska harfa
Vlado Špindler, harmonika
Drago Ocepek, kitara, violina
Lado Jakša, klaviature, saksofon, flavta
Andrej Stermecki, džembe, percussion

21.30   Cosmic Quartet
Drago Ocepek, violina, kitara
Lado Jakša, klaviature, pihala
Vanja Dizdarevič, kontrabas, bas
Jože Cesar, bobni, tolkala


PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE

20.00-24.00   Plesno društvo Dance floor
Salsa, kizomba, bachata


ŠPICA

21.00   Noč v Ljubljani s skupino Muff
Senida Hajdarpašić – Senidah, vokal
Tadej Košir, električna kitara
Grega Robić, bas kitara
Miha Gorše, klaviature, spremljevalni vokal
Dorian Granda, bobni


 

© IMAGO SLOVENIAE 2017. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio