Sobota
26. Avgust
ob 19.00
LJUBLJANA - STARO MESTNO JEDRO

29. MEDNARODNI FESTIVAL NOČI V STARI LJUBLJANI

Programska rdeča nit letošnjih Noči bo slovanska kultura. »Predstaviti želimo umetnost različnih slovanskih narodov, njihovo kulturno raznolikost razpeto med močno tradicijo in sodobno interpretativno prakso ter izpostaviti njen nepogrešljiv prispevek pri oblikovanju skupnega evropskega kulturnega prostora«, pravi Janoš Kern, direktor Ustanove Imago Sloveniae.
V času Noči v stari Ljubljani smo zagotovili tudi mednarodno festivalsko kulinarično ponudbo.

Vsi dogodki so za obiskovalce brezplačni!

Več>>


Za povečavo brošure klikni na sliko
imago-noci-2017-sobota-obrezan


NOVI TRG-BREG

20.00   Ruski državni orkester St. Peterburga 
Dirigent: Vladimir Popov

(v primeru dežja SLOVENSKA FILHARMONIJA)

22.00   Operni oder

Mladi upi: Beti Bratina, sopran
Maja Sremec, sopran
Josipa Gvozdanić, sopran (Hrvaška)
Andrej Oder, tenor (Hrvaška)
Solisti:Martina Burger, sopran
Matej Vovk, tenor
Izbrani udeleženci mojstrskih tečajev petja Glasbene matice


DVORNI TRG

19.30   Kamniti Čevlji, vabilo na plesno-igrano predstavo
Ples: Anja Mejač
Igra: Voranc Boh
Tim Crnek, elektronika
Vasja Štukelj, cajon

20.00   Čompe
Janez Škof, glas in harmonika
Breda Krumpak, saksofon
Žiga Saksida, saksofon 
Neža Zanaić, violina
Silvo Zupančič, kitara

21.30   Ethnotrip
Tjaša Šimonka, vokal
Miha Kavaš, violina
Primož Kramberger, klavir
Aleksander Varga, bas kitara
Tomi Došen, tolkala

22.30   Swingatan
Peter Ugrin, violina
Zmago Štih, harmonika
Marko Mozetič – Mozo, kitara
Nikola Matošič, kontrabas


KAVARNA TROMOSTOVJE

20.30   Tzigano Brutallo
Marko Zaletelj, kitara
Filip Vadnu, kitara
Gašper Žerjal, kontrabas


PETKOVŠKOVO NABREŽJE

20.30   Aritmija feat. Sabiha Khan & Vinayak Netke
Sabiha Khan, glas

Vasilij Centrih, violina
Tilen Stepišnik, kitara
Šemsudin Dino Džopa, kitara
Vinayak Netke, tabla
Žiga Šercer, tolkala


STARI TRG

20.30   From the Cave to the Rave: večer z Archaeomusico (EMAP)

Ensemble Mare Balticum
Ute Goedecke, prazgodovinska zvočna orodja, glas, srednjeveški inštrumenti
Per Mattsson, prazgodovinska zvočna orodja, glas, srednjeveški inštrumenti
Tommy Johansson, prazgodovinska zvočna orodja, glas, tolkala
Dario Losciale, prazgodovinska zvočna orodja, glas
Fredrik Persson, prazgodovinska zvočna orodja, glas
Stefan Wikström, prazgodovinska zvočna orodja, glas, renesančna pozavna
Tangatamanu
Alberto Morelli, etnični inštrumenti, živa elektronika
Stefano Scarani, etnični inštrumenti, živa elektronika
Posebni gost: Franco Parravicini, kitara, bas, etnična harfa, živa elektronika
Solo: Miriam Andersén, glas, baltka lira iz 13. stoletja, kravji rog, zvonci
Barnaby Brown, prazgodovinske piščali in dude, dvojni aulòs, launeddas, trojne dude, glas


ATRIJ MAGISTRATA

19.00   Sapramiška – Lutkovno gledališče Ljubljana
Režiserja: Nace Simončič in Brane Vižintin
Avtorica: Svetlana Makarovič
Avtor likovne podobe: Jaka Judnič
Animatorji lutk: Lena Hribar, Aja Kobe, Lovro Finžgar, Boštjan Sever, Marko Ujc
Glasovi na posnetku: Svetlana Makarovič (Sapramiška), Ivanka Mežan (Veverica), Ljerka Belak (Regica), Alojz Svete (Doktor Detel), Brane Vižintin (Mišji strahec)
Avtorica songov: Svetlana Makarovič


 

PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE

20.00-24.00   Milonga – večer argentinskega tanga
Plesna šola Tango Motion


 

© IMAGO SLOVENIAE 2017. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio