Četrtek
24. Avgust
ob 17.00
LJUBLJANA - STARO MESTNO JEDRO

29. MEDNARODNI FESTIVAL NOČI V STARI LJUBLJANI

Programska rdeča nit letošnjih Noči bo slovanska kultura. »Predstaviti želimo umetnost različnih slovanskih narodov, njihovo kulturno raznolikost razpeto med močno tradicijo in sodobno interpretativno prakso ter izpostaviti njen nepogrešljiv prispevek pri oblikovanju skupnega evropskega kulturnega prostora«, pravi Janoš Kern, direktor Ustanove Imago Sloveniae.
V času Noči v stari Ljubljani smo zagotovili tudi mednarodno festivalsko kulinarično ponudbo.

Vsi dogodki so za obiskovalce brezplačni!

Več>>


Za povečavo brošure klikni na sliko
imago-noci-2017-cetrtek


Program:

NOVI TRG – BREG

( primeru dežja ATRIJ ZRC SAZU, razen če navedeno drugače)

19.45   Lahko noč, otroci – v živo
Interpret: Matej Puc

20.00   Big Band RTV Slovenija in Anika Horvat
Dirigent: Lojze Kranjčan

22.00   Izštekani z gostoma: Matevž Hamo Šalehar in Rudi Bučar
Program bo povezoval Jure Longyka


MESTNI MUZEJ

17.00   Tina Žerdin in Michal Matejcik, harfi

18.00   Literarni pogovor
Literat: Andrej Nikolaidis (Črna gora)
Urednik: Vlado Motnikar

19.00   Stevan Mišo Popović, gusle (Črna gora)


DVORNI TRG

20.30   Slovenski saksofonski orkester SOS (Slovenija, Hrvaška, Poljska)

22.00   Fake Orchestra
Ana Vipotnik, vokal
Igor Leonardi, kitara
Primož Fleischman, saksofon, flavta
Lazaro A.H. Zumeta – tolkala, violina


KONGRESNI TRG

(tudi v primeru dežja)

LETNI KINO NA KONGRESNEM TRGU

21.00   Diplomiranec (The Graduate)
Mike Nichols, ZDA, 1967


KAVARNA TROMOSTOVJE

20.30   Clarien
Andraž Golob, klarinet
Sanja Mlinarič, harmonika


PETKOVŠKOVO NABREŽJE

20.30   Lasanthi (Slovenija, Šri Lanka)
Lasanthi Manaranjanie Kalinga Dona, glas
Nataša Jereb, harmonij
Anita Prelovšek, flavta
Katarina Šetinc, violina
Vasja Štukelj, tabla


STARI TRG

20.30   Golnar & Mahan feat. Mona Matbou Riahi (Iran)
Golnar Shahyar, vokalkitara, klavir, tolkala
Mahan Mirarab – kitara, kitara z ubiralko brez prečk, vokal
Mona Matbou Riahi – klarinet, tolkala, vokal

(v primeru dežja v Atriju Magistrata)

22.30   Filharmone
Miloš Simić, violina, vokal

Matej Grahek, flavta
Matevž Bajde, vibrafon, tolkala
Janez Žnidarsič, tuba
Miha Petkovšek, fagot
Posebna gostja: Lara Jankovič, vokal


PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE

20.00-24.00   Swing pod arkadami
Plesni zavod Studio Dansa


 

 

© IMAGO SLOVENIAE 2018. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio