Četrtek
23. Avgust
ob 9.00
SIMPOZIJ 23.–25. 8.
Ljubljana

ZVOKI MANJŠIN V NACIONALNIH OKOLJIH

MEDNARODNI VEČDISCIPLINARNI SIMPOZIJ


Četrtek, 23. 8. 2018:

8.30–9.00 Registracija
9.00–10.30 Uvodni in slavnostni prispevek 

Svanibor Pettan: Nacionalna okolja – zvoki manjšin – osebne izkušnje

Ursula Hemetek: O pomenu raziskav glasbe manjšin v etnomuzikologiji s terminološkega, zgodovinskega in družbeno-političnega vidika

10.30–11.00 Odmor
11.00–12.30 Manjšine v slovanskih okoljih

Predsedujoča: Žanna PärtlasOlha Kolomyyets: Zvoki »drugih«: etnične manjšine v luči socialno-kulturne dinamike sodobne Ukrajine

Danka Lajić Mihajlović: Zvoki manjšin kot predmet etnomuzikoloških raziskav v Srbiji

Mikhail Bryzgalov: Glasbene kulture staroselskih manjšin v Rusiji v Ruskem narodnem muzeju glasbe

12.30–14.00 Kosilo
14.00–15.30 Svetovna mreža ICTM: izkušnje in možnosti

Predstavitve preteklosti in sedanjosti v nacionalnih okoljih

Udeleženci

Bernd Brabec de Mori (Avstrija)
Sayeem Rana (Bangladeš)
Žanna Pärtlas (Estonija)
Irena Miholić (Hrvaška)
Dorit Klebe (Nemčija)
Essica Marks (Izrael)
Ram Prasad Kadel (Nepal)
Danka Lajić Mihajlović (Srbija)
Mojca Kovačič (Slovenija)
Lasanthi M. Kalinga Dona (Šrilanka)
Marcello Sorce Keller (Švica)
Olha Kolomyyets (Ukrajina)
Katrin Lengwinat (Venezuela)
Ursula Hemetek (Avstrija; generalna sekretarka ICTM)

Povezovalec: Svanibor Pettan (podpredsednik ICTM)

15.30–16.00 Odmor
16.00–17.30 Svetovna mreža ICTM: izkušnje in možnosti
Razprava: vizije prihodnosti
18.00–20.00 Izlet z ladjo po Ljubljanici s prigrizkom
20.00 Koncerti

Petek, 24. 8. 2018:

9.00–10.30

 

Glasovi staroselcev
Predsedujoči: Bernd Brabec de MoriKatrin Lengwinat: Upor staroselcev, festivalska kultura in identiteta
Lasanthi Manaranjanie Kalinga Dona: Staroselski glasovi v manjšinsko-večinskem diskurzu na ŠrilankiSayeem Rana: Čarja: Iskanje izvora med manjšinskimi predniki Bengalcev
10.30–11.00 Odmor
11.00–12.30 Od starih do novih okolij

Predsedujoči: Essica Marks

Ram Prasad Kadel: Uvodna predstavitev trenutnega položaja glasb manjšin v Nepalu

János Sipos: Etnične manjšine v Azerbajdžanu

Dorit M. Klebe: »Türkischer Arbeiterchor Westberlin« v primerjavi z »Begegnungschor«: Zborovska društva (1973/2015) v kontekstu priseljevanja in toka beguncev v Berlinu

12.30–14.00 Kosilo
14.00–15.30

 

PANEL 1: Svanibor Pettan, Leon Stefanija, Ana Hofman, Mojca Kovačič, Drago Kunej, Urša Šivic: Glasba in manjšine: transkulturne dinamike v Sloveniji po letu 1991
15.30–16.00 Odmor / Break
16.00–17.30 PANEL 2: Vesna Bajić Stojiljković, Alenka Bartulović, Miha Kozorog, Alma Bejtullahu: Različni pogledi na kreativnost manjšin v Sloveniji
18.00–19.00 Mojca Pajnik: MEET – Medijska vzgoja za pravičnost in strpnost. Predstavitev in projekcija filma
20.00 Koncerti

Sobota, 25. 8. 2018:

9.00–9.30 Svanibor Pettan: Mantle Hood, Etnomuzikolog (1918-2005), predavanje ob razstavi
10.30–11.00 Odmor
11.00–12.30 PANEL 3: Alejandro Iglesias Rossi, Susana Ferreres, Julieta Szewach, Anabella Enrique, Emilia Sosa Cacace, Juan Pablo Nicoletti, Lucas Mattioni, Nahuel Giunta, Lautaro Toscano, Diana Ramírez Sánchez, Juan Vila, Andrés Fortunato, Nicolás Luzny, Luciana Favit and Marie-Séraphine Vincent: Glasbena zapuščina staroselskih kultur v Amerikah
12.30–15.00 Izlet z ladjo po Ljubljanici s kosilom
15.00–16.30 OKROGLA MIZA: Davide Mancini, Katalin Szilárd, Jan Hoozee, Janoš Kern, Rok Košir, Ágnes Künstler, Katja Šulc: Glasbe manjšin v festivalskem kontekstu
20.00 Koncerti
© IMAGO SLOVENIAE 2018. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio