Sobota
25. Avgust
ob 20.00
LJUBLJANA - STARO MESTNO JEDRO

30. MEDNARODNI FESTIVAL NOČI V STARI LJUBLJANI

Letos obeležujemo že 30. edicijo Festivala, ki ga nameravamo dvigniti na najvišjo evropsko raven (in jo zadržati tudi v prihodnjih letih). V ta namen smo pripravili odmeven glasbeni program, ki ga sestavljajo vodilna imena v svetu »world music« glasbe, v celoti pa bo posvečen glasbi etničnih manjšin v nacionalnih kontekstih oz. Glasovom manjšin.


Vsi dogodki so za obiskovalce brezplačni!


Brošura:


NOVI TRG – BREG*

*v primeru dežja v atriju ZRC SAZU

20.00 ETNOROM (Madžarska)

Künstler Ágnes, vokal / vocals
Molnár Tamás, saksofon / saxophone
Seres Vilmos, saksofon / saxophone
Balog József, kitara, vokal / guitar, vocals
Béla Rózsa, kitara / guitar
Kovács Krisztián, cajon

22.00 BARO DROM ORKESTAR (Italija)

Modestino Musico, harmonika / accordion
Vieri Bugli, električna violina / electric violin
Michele Staino, električni kontrabas / electric double bass
Gabriele Pozzolini, bobni in tolkala / drums and percussion


DVORNI TRG

20.30 KATJA ŠULC ‘KAMLISAJLAN’

Katja Šulc, vokal / vocals
Andraž Mazi, kitara / guitar
Robert Jukić, kontrabas / double bass
Damir Mazrek, tolkala / percussion

22.00 DAGADANA (Poljska, Ukrajina)

Daga Gregorowicz, vokal, elektronika / vocals, electronics
Dana Vynnytska, vokal, klaviature / vocals, keyboards
Mikołaj Pospieszalski, kontrabas, bas kitara, violina, vokal / double bass, electric bass, violin, vocals
Péter Somos, tolkala / percussion


STARI TRG

20.00 DOLINA ODMEVA – ‘Enostavne viže’ in ‘Nagajiva triola s piko’

Andrej Trobentar, vokal
David Jarh, trobenta
Najke Makuc, violina
Lado Jakša, klaviature, saksofon, flavta
Vlado Špindler, harmonika
Boris Romih, kitara, kalimba
Julija Temlin, keltska harfa
Andrej Stermecki, džembe
Benjamin Čuček, tolkala, vokal
Matjaž Weingerl, keltska harfa, bandura, cimbale, polenofon in kamenofon, flavta, vokal

21.00 KOSMIC QUARTET

Lado Jakša, klaviature, pihala / keys, wind instruments
Drago Ocepek, kitara, violina / guitar, violin
Vanja Dizdarević, bas kitara / bass guitar
Jože Cesar, bobni / drums
Gost: Benjamin Čuček, vokal, trobenta, konge / vocals, trumpet, congas


PETKOVŠKOVO NABREŽJE – JAZZ ODER

20.30 EASTERN BORDER QUARTET (Italija)

Lovro Mirth, vokal / vocals
Piercarlo Favro, kitara / guitar
Simone Lanzi, kontrabas / double bass
Mathias Butul, bobni / drums


PRITLIČJE

20.00 DJ SHANTI PRIYA

21.30 DJ BORSAN (Slovenija, Sirija)

 23.00 DJ ALI (Slovenija, Iran)


ATRIJ MESTNEGA MUZEJA

20.30 ALEJA SNIVA

Koncert samospevov izbranih udeležencev mojstrskih tečajev petja glasbene matice pod vodstvom Pie Brodnik, Barbare Jernejčič Fürst in Edite Garčević Koželj.

© IMAGO SLOVENIAE 2018. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio