Komorni zbor AVE
Jerica Gregorc Bukovec, zborovodkinja
Ljoba Jenče, glas
Uroš Polanc, pozavna
Komorni zbor Ave je bil ustanovljen leta 1984 v župniji Ljubljana-Vič kot Vokalna skupina Ave. Pod umetniškim vodstvom ustanovitelja Andraža Hauptmana je skupina kmalu prestopila prag domače župnije in s kakovostnim poustvarjanjem raznolike zborovske glasbe osvojila poslušalstvo doma in v tujini. Obenem se je razširila v komorni zbor, v katerem prepevajo pevci iz vse Slovenije in zamejstva.
Zbor je uspešno sodeloval na številnih državnih in mednarodnih tekmovanjih in festivalih ter koncertiral po Sloveniji in na turnejah v tujini: v Argentini (2000), Avstriji (2004, 2008), Belgiji (1993), Bolgariji (2010), Bosni in Hercegovini, Čilu (2000), na Danskem (1996) in mnogih drugih. Za svoje nastope je prejel lepo število nagrad in priznanj. Eno ali več prvih nagrad je dobil na kar 13 zborovskih tekmovanjih. Zadnje mednarodno priznanje je prejel kot finalist prestižnega zborovskega tekmovanja za Veliko nagrado Evrope 2010 v Varni v Bolgariji, kamor se je uvrstil kot zmagovalec Mednarodnega zborovskega tekmovanja v Mariboru spomladi 2009. Ave je dobitnik Nagrade mesta Ljubljane (1994), Nagrade Prešernovega sklada (1994), Plakete mesta Ljubljane (2000) in Srebrnega priznanja Zveze kulturnih društev Ljubljana (2002).
Ljoba Jenče deluje kot svobodna umetnica od leta 1988 – samozaposlena v kulturi. Deluje kot zbirateljica slovenskega ustnega izročila in poustvarjalka, pevka in pripovedovalka pravljic. Vodi šolo umetnosti pripovedovanja pravljic, raziskuje in razvija metodo poučevanja petja starih ljudskih pesmi, vodi delavnice za razvoj naravnega glasu, podpira tradicijsko petje kot mentorica in razvija lastno umetniško pot kot poustvarjalka. Gostuje doma in v tujini. Pela je že v daljnem Tibetu, Nepalu, v Argentini in drugod po svetu.
Uroš Polanc je Srednjo glasbeno šolo je končal pri prof. Dragiši Miškoviću, 1. letnik Akademije za glasbo v Ljubljani pa pri prof. Borisu Šinigoju. Študij je nadaljeval pri prof. Branimirju Slokarju v Freiburgu, kjer je tudi magistriral. Je dobitnik številnih nagrad in priznanj, na svoji poklicni poti pa je sodeloval z vrsto uglednih glasbenikov in ansamblov, med drugimi s solisti Ireno Grafenauer, Branimirjem Slokarjem, Edgarjem Manyakom in Phillipa Jonesa, z dirigenti Carlom Davisom, Valerijem Georgievom in Georgesom Pretrom ter ansambli, kot so Kvartet pozavn Branimirja Slokarja, Posaunen Quintet iz Berlina in Ensemble Aventure.
Vstop prost!
Spored:
Ambrož Čopi: PREPARATE CORDA VESTRA (Samuel 7:3) – 2012
TYČICA JOLIČICA / TIČICA PESTRNA – ljudska iz Rezije – izvedba: Ljoba Jenče in Komorni zbor Ave
Ambrož Čopi (1973): iz QUATUOR ANTIPHONAE MARIANAE SELECTAE
I. Ave Maria (Luka 1:28,42; 13. stoletja) – 2008
II. Regina caeli (marijanska antifona) – 2008
III. Salve Regina (marijanska antifona) – 2012
IV. Ave, Regina coelorum (marijanska antifona) – 2008
Josef Gruber (1855 – 1933): SONCE ŽE ZAHAJA (Op. 138, št. 1)
MEGLICA / DEKLE PROSILO JE BOGA – notranjska ljudska – priredba in izvedba: Ljoba Jenče in Uroš Polanc
BUŽEC PO RIM PETLA / NEUSMILJENA GRAŠČAKINJA – ljudska balada iz Dolenjske – izvedba: Ljoba Jenče
SVETI SINTILAVDIĆ / GODEC PRED PEKLOM – ljudska iz Rezije – priredba in izvedba: Ljoba Jenče in Uroš Polanc
Ambrož Čopi: TRI DUKHOVNIYKH KHORA, hommage à Alfred Schnittke (2013)
Bogorodice Devo (besedilo iz Večernic)
Gospodi Iisusye Khristye (molitev iz 5. stoletja)
Otche nash (Matej 6:9-13)
solo: Mojca Miklavčič, Marina Furčič, Aljaž Bastič, Igor Novak in Miha Bole
MARIJA Z OGRSKEGA GRE – notranjska ljudska – izvedba: Ljoba Jenče
Alfred Schnittke (1934-1998): TRI DUHOVNA HORA
Bogorodice Devo
Gospodi, Iisuse Hriste
Otče naš
Sergej Hvoščinski (1957): BOGORODICE DEVO
solo: Urška Šemrov in Mojca Miklavčič