Friday
26. August
at 20.00
Ljubljana

28 INTERNATIONAL FESTIVAL NIGHTS IN LJUBLJANA OLD TOWN

NOVI TRG – BREG    1  

ARS + PRVI NA NOČEH V STARI LJUBLJANIradio logo vsi manjši

17.00 STUDIO OB 17H MEDKULTURNI DIALOG IN GLOBALNO RAZUMEVANJE
Gostje: Veronika Brecelj, Tomo Križnar, minister za kulturo Anton Peršak, dr. Lenart Škof
Vodi: Marko Golja

18.30 RADIJSKA IGRA IN POGOVOR MEDEJA MED ANTIKO IN DANES
Gostji: dr. Svetlana Slapšak, Tatjana Stanič

19.00 LITERARNI NOKTURNO
Dramska interpretacija in MARKO HATLAK, accordion

19.30 MARKO HATLAK
Tango improvizacija

20.30 KRATKA ZGODBA
Podelitev nagrad in interpretacija nagrajene zgodbe

21.00 RADIO GA-GA
1000. oddaja v živo

22.00 ELEKTRIČNA PSIHEDELIČNA ROCK&BLUES DOLINA ODMEVA – KOSMIC ORCHESTRA
Lado Jakša, klaviature,  keyboards, saxophone, flute
dr. Drago Ocepek, guitar, violin
Tomaž Gorjup,  bass guitar, trumphone
Jani Tutta,  drums
Andrej Trobentar,  vocal
Benjamin Čuček,  vocal
Aleksandra Cigale,  flute
Julija Temlin,  celtic harp
Vlado Špindler,  accordion
Andrej Strmacki, džembe
Matjaž Weingerl,  celtic harp, bandura, cymbals, »polenofon and kamenofon«, flute, vocal


DVORNI TRG    2  

20.00 TRIO NUR Z GOSTI (PALESTINE-JORDAN, SLOVENIA)
Mahmud Al Khatib, darabuka, vokal
Polona Bizjak, piano
Marko Korošec,  oud, lute

22.00 PEVSKI ZBOR SANKOFA Z IGORJEM LEONARDIJEM IN DAMIRJEM MAZREKOM
(GABON, ZIMBABWE, BURUNDI, GUINEA, SLOVENIA)
Choirmaster: Damaris Potočnik
Igor Leonardi, guitar
Damir Mazrek,  percussion
Tschimy Obenga,  bass guitar
Choreography: Dalanda Diallo


PARK ZVEZDA    3  

20.30 GONG KARAVANA MIRU
Mojca Morya Malek – Gongmuse
ZVOČNA MATERNICA PLANETARNIH GONGOV


PETKOVŠKOVO NABREŽJE    6  

20.30 PANDA – 30 YEARS!
Urban Kolar, trumpet 
Anže Škornik, saxophone 
Nina Bauman, vocal 
Andrej Pompe, klaviature, vocal 
Samo Pirc, guitar 
Vlado Pirc, bass, vocal
Damjan Mulej, drums 
Vanja Vogrinčič, percussion 


PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE    7  

20.00–24.00 LJUBLJANA V ŽIVAHNIH RITMIH PLESA                
Plesni večer z nastopi in animacijami.

PLESNI CENTER FENIKS               FENIKS na beli podlagi manjši


MESTNI TRG – Atrij Magistrata    9  

20.00 PERFORMANCE S PROJEKCIJO VIDEOFILMA VRATA PERIČNIK

Z GLASBENO SPREMLJAVO; AKUSTIČNA DOLINA ODMEVA – KOSMIC ORCHESTRA
* V sodelovanju z Galerijo Kresija in JSKDcrnobel_leva_izpis JSKD


STARI TRG    10  

20.30 JADRANKA JURAS JAZZ QUINTET
Jadranka Juras, vocal
Tomaž Gajšt,  trumpet
Milan Stanisavljević,  piano
Robert Jukič,  double bass
Gašper Bertoncelj,  drums


MESTNI MUZEJ    11  prvi in ars manjši logo

16.30 PIÈCES CARACTÈRISTIQUES
Marina Horak,  piano
Glasba: Jurij Mihevc (1805–1882)

18.00 DIALOG KULTUR
Nadežda Tokareva,  violin
Maja Kastratović, piano

19.30 UMETNIŠKE GLASBENE IZDAJE NA SLOVENSKEM?
Mojca Menart in Nina Prešiček

20.00 RICERCARE
Mojca Gal,  violin
Sam Chapman, teorba
Domen Marinčič, viola da gamba

21.00 PREMIERA RADIJSKEGA PORTRETA SKLADATELJA JANEZA MATIČIČA

21.40 IMPROVIZACIJA IN USPAVANKE
Janez Matičič, piano
Nadežda Tokareva,  violin


prizoriščaUNESCO nov

 

© IMAGO SLOVENIAE 2020. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio