Saturday
27. August
at 20.00
Ljubljana

28 INTERNATIONAL FESTIVAL NIGHTS IN LJUBLJANA OLD TOWN

NOVI TRG – BREG    1  

20.00–24.00 VEČER LEPE GLASBE IN OPERNIH ARIJ
KOMORNI ORKESTER LJUBLJANSKIH SOLISTOV
Maja Horvat,  violin
Aleksandra Naumovski Potisk,  piano
Darja Mlakar Maležič,  piano
MLADI UPI:
Talita Sofija Komelj, sopran
Zala Hodnik, sopran
Urška Kastelic, sopran
Klemen Kelih, tenor
OPERNI ODER:
Martina Burger, sopran
Katja Konvalinka, sopran
Irena Yebuah Tiran, sopran
Jadranka Juras, mezzosopran
Matej Vovk, tenor
Diego Barrios Ross, tenor
Jure Počkaj, bariton


DVORNI TRG    2  

20.00 O LEPI VIDI – MULTIDISCIPLINARNI PROJEKT POTOPLJENE POEZIJE
Ples, umetniško vodstvo in koreografija: Anja Mejač
Umetniška beseda, igra: Voranc Boh
Aljoša Vrščaj,  guitar
Vasja Štukelj, cajon
Glasba: Nejc Kuhar
Dramaturgija: Pia Vatovec
Režijsko svetovanje: Sara Lucu
Kostumografija: Katarina Šavs
Fotografija: Ajda Schmidt

20.30 KITARSKI DUO MAK GRGIČ IN IGOR BEZGET

21.30 CAÑA FLAMENCA (SLOVENIA, SLOVAKIA)
Urška Centa, dance, palmas
Petra Onderufova, violin
Tomaž Gajšt, trumpet
Matjaž Stošić, guitar
Damir Mazrek,  percussion

23.00 KITARSKI DUO MAK GRGIČ IN IGOR BEZGET


PETKOVŠKOVO NABREŽJE    6  

20.30 TOBA WORLD (INDONEZIJA)
Viky Sianipar,  keyboards
Louise Sitanggang, vocal
Alsant Nababan,  vocal
Donny Sitohang, sulim, sarune
Martahan Sitohang, hasappi, traganing
Indra Rockcat, guitars
Papa Ical,  bass guitar, ogung
Aryo Wicaksono,  drums, taganing


PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE    7  

20.00–24.00 LJUBLJANA IŠČE NAJBOLJŠE PLESALCE

Plesni večer z nastopi in animacijami.

PLESNI CENTER FENIKS          FENIKS na beli podlagi manjši


 

STARI TRG    10  

19.30 OKROGLA MIZA UMANOTERA
Vpliv sporazumov o prosti trgovini na lokalna okolja,
pogovor z Andrejem Gnezdo20.30

20.30 KOMPOST3 (AVSTRIA)
Martin Eberle, trumpet,trombone, fluegehorn
Benny Omerzell,  keyboards
Manu Mayr, electric bass, double bass
Lukas König, drums, percussion, synthesizers


ŠPICA    14  

18.00 PRIHOD RIMSKEGA DEBLAKA NA ŠPICO IN NASTOP BOBNARSKE ZASEDBE SHERZER BRIGADE
Žiga Šercer, repinique, timba
Nina Orlič, surdos, tamborim, agogo
Marko Sikirica, surdos
Fabijan Purg, caixa
Urša Čubej, shekere, surdos
Carlos “Carlitos” Yoder, surdos

prizorišča


UNESCO nov

 

 

© IMAGO SLOVENIAE 2022. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio