Friday
29. August
at 20.00
OLD CITY CENTRE
Ljubljana

NIGHTS IN THE OLD LJUBLJANA TOWN

Cita square

20.30 ISTRANBUL

23.05 IVA STANIČ Z GREGOR FTIČAR TRIOM (in case of rain Kavarna Union)

Reber 1

21.00 FUNERAL CONCERT
Anita Prelovšek – flute

Old square

20.00 BALKAN JAZZ KVARTET (Croatia, Austria)

22.15 EROPLAN JAZZ BAND


ARS NA NOČEH V STARI LJUBLJANI
Neposredni prenosi 3. programa Radia Slovenija s prizorišč festivala

New square and atrium ZRC SAZU

16.40 GLASNIKI ARSA – zvočni pozdrav mestu

16.45 LUKA MITEV – bassoon, HELENA KOSEM KOTAR – piano

18.25 ARS KONCERT

19.05  CONCERT OF THE SLOVENIAN PERCUSSION PROJECT STOP
Damir Korošec, Marina Golja, Tomaž Lojen, Matevž Bajde, Franci Krevh – percussions:

20.20  GLASNIKI ARSA – zvočni pozdrav Noči v stari Ljubljani / fanfare

20.30 NADEŽDA TOKAREVA – violin
ALEKSANDRA PAVLOVČIČ – piano

22.10 ZVOČNI PERFORMANS
GREGOR STRNIŠA:  It happened in a city that doesn’t exist…
Interpretacija: Brane Grubar, Lena Hribar, Zvone Hribar, Sabina Kogovšek Zrnec, Lotos Vincenc Šparovec
Aldo Kumar – accordeon, sound interventions

23.00 RAZGLASITEV IN PREDSTAVITEV NAGRAJENE ZGODBE NATEČAJA ARS
Interpretacija: Sabina Kogovšek

New square
( in case of the rain atrium ZRC SAZU, Novi trg 2 )

16.20 GLASNIKI ARSA – zvočni pozdrav mestu / fanfare

16.25 LITERARNI STUDIO Z ANJO GOLOB: Vesa v zgibi (2013)
Interpretacija: Anja Novak
Igor Leonardi –  guitar

17.00 OKROGLA MIZA »DRUGAČNA SLOVENIJA«
Marko Golja z gosti: dr. Vesno Godino, dr. Andrejem Detelo, dr. Karlom Gržanom in Luko Mescem

18.00 LITERARNI STUDIO S TOMOM PODSTENŠKOM: Prišo bo, prišo… Rudolf Meister (2014)
Interpretacija: Nejc Cijan Garlatti
Igor Leonardi – guitar

18.50 LITERARNI STUDIO S KRALJI ULICE
Interpretacija: Katarina Kalaba
Igor Leonardi – guitar

19.55 – 20.20  KONS NOVI DOBI IN DRUGAČNI SLOVENIJI – Visual and Sound Event

SLOVENIAN PERCUSSION PROJECT STOP

UNVEILING OF A STATUE OF A DIFFERENT SLOVENIAN  by Academic Sculptors: Alenke Vidrgar, Sabe Skaberne, Aleksandre Saške Gruden, Marka Kovačiča

SREČKO KOSOVEL: KONS (Integrali, 1967)
Interpretacija: Benjamin Krnetič

21.30  GLASNIKI ARSA – zvočni pozdrav Nočem v stari Ljubljani / fanfare

21.35 LITERARNI NOKTURNO JANEZA RAMOVEŠA: Skuzokn’ streljam kurente (2012)
Interpretacija: Janez Ramoveš
Uršula Ramoveš – vokal / vocals in Fantje iz Jazbecove grape


Dvorni square

20.00 GLASBENO PLESNO GLEDALIŠČE DOLINA ODMEVA
VSE PESMI IN V PTIČJI GOVORICI – PREPISOVANJE PTIC
POLPOCKOVKA
Julija Temlin – harp
Lado Jakša – keyboards, saxophone, clarinet
dr. Drago Ocepek – guitar, violin
Tomaž Gorjup – tramfon, cello, bass
Jože Slak – Đoka – tabla
Aleksandra Cigale – flute
Matjaž Weingerl – Celtic harp, bandura, cymbal, kalimba, flute, stonephone, logphone
David Jarh – trumpet
Maruša Kragelj, Senka Cjuha, Jasna Knez, Matjaž Weingerl – dance
Guest: VLADO ŠPINDLER – accordion

22.00 KOZMIK ORKESTRA

23.00 TROBENTAR KVARTET
Andrej Trobentar – guitar, voice
Matjaž Sekne – violine
Jelena Ždrale – viola
Nino de Gleria -doublebass

Stritarjeva street

*Organizacija Plesni coctail

20.00- 20.30 Dance Performances
20.30 – 23.00 Ballroom and Latin Dances
23.00 – 1.00 Salsa

© IMAGO SLOVENIAE 2020. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio