Petek
28. Avgust
ob 18.00
Staro mestno jedro - Ljubljana

32. MEDNARODNI FESTIVAL NOČI V STARI LJUBLJANI

Mednarodni festival Noči v stari Ljubljani, ki tradicionalno poteka zadnji vikend v avgustu, je po obsegu oziroma po številu nastopajočih in obiskovalcev ena največjih glasbenokulturnih prireditev v Sloveniji.Festival, zasnovan na kakovostnih glasbenih vsebinah v zvrsteh, kot so etno, jazz, šanson, glasbe sveta in klasična glasba, ponuja pregled aktualnega glasbenega ustvarjanja in poustvarjanja na teh področjih. V program vključujemo najodličnejše tuje in izstopajoče slovenske glasbenike, ob posebnem poudarku na mlajši generaciji umetnikov in na sodobni glasbeni produkciji. Tridnevni festival je med občinstvom izjemno priljubljen – vsako leto ga obišče več kot 60.000 obiskovalcev iz Slovenije in tujine. 
Vsi dogodki so za obiskovalce brezplačni!

NOVI TRG

20.00 ANBOT
Aldo Kumar, harmonika
Peter Beltram, flavta
Aljaž Rendla, klarinet
Iztok Smeh, klarinet
Peter Jud, violina
Peter Jakša, kitara
Miran Mohar, orglice, tamburin
Nino de Gleria, kontrabas
Janez Pirc, kahon
Tomislav Čizmić, vokal

Vokalna skupina Lan
Zborovodkinja: Mateja Jakša Jurković

22.00 MARKO HATLAK & KAPOBANDA
Marko Hatlak, harmonika, vokal
Miha Meglič, kitara
Goran Rukavina, kontrabas


GORNJI TRG

20.00 THE JIGDOLL ENSEMBLE (Velika Britanija, Avstrija, Iran, Madžarska)
Hannah James, vokal, harmonika, perkusivni ples
Claudia Schwab, vokal, violina
Mahan Mirarab, kitara
András Dés, tolkala

22.00 ACAMAR TRIO (Italija, Slovenija)
Cene Resnik, saksofoni
Giorgio Pacorig, rhodes, efekti
Urban Kušar, bobni


MESTNI MUZEJ

20.00 LASANTHI (Šrilanka, Indija, Slovenija)
Lasanthi Manaranjanie Kalinga Dona, vokal, violina
Bharath Ranganathan, vokal, kitara
Rok Zalokar, klaviature
Luka Dobnikar, kontrabas
Vasja Štukelj, table, kahon

21.30   JUNEsHELEN & ALJA PETRIC: ZVOČNE KRAJINE – SPEVI & ARIJE
Nina Šardi, vokal, gongi, tibetanske in kristalne pojoče posode, tolkala, elektronika
Alja Petric, vokal, gongi, tibetanske in kristalne pojoče posode, tolkala, elektronika


VELIKA DVORANA KGBL NA VEGOVI

20.30 MATIJA KREČIČ: PREDSTAVITEV NOVE PLOŠČE CUT / REZ
Matija Krečič, violina
Ema Krečič, violončelo
Irena Rovtar, flavte
Monika Babič, oboa in angleški rog
Mihajlo Bulajić, francoski rog
Miha Mitev, fagot
Gea Pantner, viola
Sebastian Bertoncelj, violončelo
Tomaž Hostnik, klavir
Davorin Mori, klavir
APZ Tone Tomšič
Dirigent: Zoran Bičanin
Zborovodkinja: Jerica Bukovec
Duo Furioso:
Helena Švigelj, violončelo
Urška Hrovat, violončelo


RDEČA DVORANA MAGISTRATA

20.00 KONCERTNI ATELJE DSS: DUO HUDNIK
Izak Hudnik, violončelo
Milan Hudnik, violončelo

Predkoncertni pogovor z avtorji in izvajalci bo vodila Nina Šenk.


POD TRNOVSKIM MOSTOM

18.00   DOLINA ODMEVA: SREČANJE NA ROBOVIH ZAZNAVE
Lado Jakša, klaviature, saksofon, flavta
Matjaž Weingerl, oprekelj, citre, flavta, glas
Dr. Drago Ocepek, kitara
Julija Temlin, keltska harfa
Aleksandra Cigale, flavta, glas
Vlado Špindler, harmonika
Andrej Strmecki, tolkala
Andrej  Trobentar, kitara, glas

© IMAGO SLOVENIAE 2021. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio