Četrtek
28. Avgust
ob 20.00
Staro mestno jedro
Ljubljana

NOČI V STARI LJUBLJANI

Mestni trg

20.00 OTVORITVENI KONCERT
JAZ SEM TI – I AM YOU
Multikulturna glasbena, plesna in recitacijska predstava

SLOVENIJA
Ana Vipotnik – vokal

AVSTRALIJA
Janez Kožar – didžeridu

AZIJA
Borut Žerdoner – tabla; Damir Višič – sarod

NUR: Marko Korošec – oud; Mahmudal al Khatib – vokal, darbuka; Polona Korošec – klavir

HAYATI: Alja Shaar, Pia Volk, Lina Recer, Karmen Recer, Tina Štefančič, Vita Trbovšek, Rahela Lamb, Ula Milunovič – ples

AMERIKA
FAKE ORCHESTRA: Ana Vipotnik – vokal; Igor Leonardi – kitara; Nino de Gleria – bas; Enos Kugler – bobni; Primož Fleischman – saksofon;
Igor Matkovič – trobenta
Lazzaro Amed Hierezuelo – vokal, tolkala

EVROPA
GROSS UPI: Polona Udovič, Marija Omejec, Tina Žerovnik, Ana Blaževič Arko, Gašper Kastelic, Ema Butkovič, Urška Fajdiga, Mirjam Zvonar – violina; Tomas Pleško – kitara

Vito Mrenče – kitara; Ana Pandur – ples

AFRIKA
CHEIKH GUISSÉ – vokal

SANKOFA: Max Zimani, Michel Obenga, Tschimy Obenga, Luana Lisa Nomsi, Evelyn Tendai Borin, Anja Florjančič, Branka Strauss, Metka Bahlen, Sara Zaninovič, Vanja Geršak, Kristian T. Bouquet, Emina Bajraktarevič, Dalanda Diallo, Damaris Potočnik. – pevci

BAOBAB: Vesna Bizjak, Tjaša Jerak, Kristina Sicherl, Sara Zaninovič, Ajda Žagar, Eva Žagar, Lea Menard, Emina Bajraktarevič, Vito Bintchende, DalandaDiallo, Maša Kagao Knez – ples / dance; Issiaka Sanou, Daniel Nzotam, Blaž Korez, Damir  Mazrek – tolkala

Povezovalca in UNESCO glasnika:
Tina Gunzek, Jernej Čampelj

*Produkcija:
Zveza Glasbene mladine Slovenije, Kulturni bazar 2014, UNESCO mladinska platforma, Glasbeno društvo Etnobeat
Glasbeno vodenje: Igor Leonardi
Naslov in idejna zamisel: Cvetka Bevc
Scenarij: Branka Novak
Režija: Njegoš Maravič

22.30 RUDI BUČAR Z GOSTI
(v primeru dežja atrij ZRC SAZU, Novi trg 2 )
Rudi Bučar – vokal
Vokalna skupina FRČAFELE
Janez Dovč – harmonika
Goran Krmac – tuba

Stari trg

ODER NEOVIRANA OVIRANOST
Glasbena ustvarjalnost oseb s posebnimi potrebami

20.15 HANGADÓK (Madžarska )
ANDREJA LAZAR – flavta

21.15 GLASBENIKI CENTRA JANEZA LEVCA LJUBLJANA

21.30 PRI NAŠEM DELU
Kratek film o življenju oseb s posebnimi potrebami

21:45 HANGADÓK

Povezovanje : Aleš Ravnik in Andreja Lazar

Novi trg

RADIO SLOVENIJA, PRVI PROGRAM V ŽIVO
(v primeru dežja v atriju ZRC SAZU, Novi trg 2)

17.00 GLASNIKI – zvočni avizo / fanfare

17.00 STUDIO OB 17h
Goran Dekleva z gosti

18.15 KULTURA V ŽIVO
Magda Tušar z gosti

19.30 ZGODBA ZA MLADE IN NAJMLAJŠE
s Primožem Suhodolčanom

20.00 RADIO GA GA –  Sašo Hribar et comp.
Satirična oddaja v živo

21.00 ANDREJ TROBENTAR – vokal, kitara

21.30 PRI PSIHIATRU
Radijska igra v živi izvedbi
s Carmen Oven in Matejo Perpar

24.00 NOČNI OBISK
Nada Vodušek z gostom

Dvorni trg

GLASBA IN DRUGAČNOST
*v sodelovanju s KED Folk Slovenija

20.15 NAVIHANCI
Instrumentalni kvartet oseb s posebnimi potrebami

KVALI
Ženska skupina, ki izvaja gruzijske in albanske pesmi

LA PORPORELA
Moška skupina upokojencev, pripadnikov italijanske manjšine

VERONIKA ZAJEC, violinske citre

LASANTHI MANARANJANIE KALINGA DONA – vokal  (Šrilanka) in TOMAŽ PODOBNIKAR – pojoča žaga

21.30 DRUGAČNI INSTRUMENTI  (v počastitev stoletnice klasifikacije glasbil Hornbostel-Sachs)
Francisco Soto – čarango
Samo Kutin – mbira
Dino Murtezani – kaval
Carlos Yoder – tabla

22.40 ZORAN ŠKRINJAR in AMADEUSBLUES KVARTET
Zoran Škrinjar – klaviature
Lenard Krečič – saksofon
Nikola Matošič – kontrabas
Gašper Peršelj – bobni

Povezovanje: prof. dr. Svanibor Pettan

Stritarjeva ulica  

*Organizacija Plesni coctail
20.00 – 20.30 plesni nastopi
20.30 – 23.00 standardni in latinsko ameriški plesi
23.00 – 1.00 argentinski tango

Glavni pokrovitelji
Medijski pokrovitelji
© IMAGO SLOVENIAE 2020. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio