Četrtek
28. Avgust
ob 20.00
Ljubljana

Noči v stari Ljubljani

Mestni trg

20.00 OTVORITVENI KONCERT
JAZ SEM TI – I AM YOU
Multikulturna glasbena, plesna in recitacijska predstava

SLOVENIJA
Ana Vipotnik – vokal

AVSTRALIJA
Janez Kožar – didžeridu

AZIJA
Borut Žerdoner – tabla; Damir Višič – sarod

NUR: Marko Korošec – oud; Mahmudal al Khatib – vokal, darbuka; Polona Korošec – klavir

HAYATI: Alja Shaar, Pia Volk, Lina Recer, Karmen Recer, Tina Štefančič, Vita Trbovšek, Rahela Lamb, Ula Milunovič – ples

AMERIKA
FAKE ORCHESTRA: Ana Vipotnik – vokal; Igor Leonardi – kitara; Nino de Gleria – bas; Enos Kugler – bobni; Primož Fleischman – saksofon;
Igor Matkovič – trobenta
Lazzaro Amed Hierezuelo – vokal, tolkala

EVROPA
GROSS UPI: Polona Udovič, Marija Omejec, Tina Žerovnik, Ana Blaževič Arko, Gašper Kastelic, Ema Butkovič, Urška Fajdiga, Mirjam Zvonar – violina; Tomas Pleško – kitara

Vito Mrenče – kitara; Ana Pandur – ples

AFRIKA
CHEIKH GUISSÉ – vokal

SANKOFA: Max Zimani, Michel Obenga, Tschimy Obenga, Luana Lisa Nomsi, Evelyn Tendai Borin, Anja Florjančič, Branka Strauss, Metka Bahlen, Sara Zaninovič, Vanja Geršak, Kristian T. Bouquet, Emina Bajraktarevič, Dalanda Diallo, Damaris Potočnik. – pevci

BAOBAB: Vesna Bizjak, Tjaša Jerak, Kristina Sicherl, Sara Zaninovič, Ajda Žagar, Eva Žagar, Lea Menard, Emina Bajraktarevič, Vito Bintchende, DalandaDiallo, Maša Kagao Knez – ples / dance; Issiaka Sanou, Daniel Nzotam, Blaž Korez, Damir  Mazrek – tolkala

Povezovalca in UNESCO glasnika:
Tina Gunzek, Jernej Čampelj

*Produkcija:
Zveza Glasbene mladine Slovenije, Kulturni bazar 2014, UNESCO mladinska platforma, Glasbeno društvo Etnobeat
Glasbeno vodenje: Igor Leonardi
Naslov in idejna zamisel: Cvetka Bevc
Scenarij: Branka Novak
Režija: Njegoš Maravič

22.30 RUDI BUČAR Z GOSTI
(v primeru dežja atrij ZRC SAZU, Novi trg 2 )
Rudi Bučar – vokal
Vokalna skupina FRČAFELE
Janez Dovč – harmonika
Goran Krmac – tuba

Stari trg

ODER NEOVIRANA OVIRANOST
Glasbena ustvarjalnost oseb s posebnimi potrebami

20.15 HANGADÓK (Madžarska )
ANDREJA LAZAR – flavta

21.15 GLASBENIKI CENTRA JANEZA LEVCA LJUBLJANA

21.30 PRI NAŠEM DELU
Kratek film o življenju oseb s posebnimi potrebami

21:45 HANGADÓK

Povezovanje : Aleš Ravnik in Andreja Lazar

Novi trg

RADIO SLOVENIJA, PRVI PROGRAM V ŽIVO
(v primeru dežja v atriju ZRC SAZU, Novi trg 2)

17.00 GLASNIKI – zvočni avizo / fanfare

17.00 STUDIO OB 17h
Goran Dekleva z gosti

18.15 KULTURA V ŽIVO
Magda Tušar z gosti

19.30 ZGODBA ZA MLADE IN NAJMLAJŠE
s Primožem Suhodolčanom

20.00 RADIO GA GA –  Sašo Hribar et comp.
Satirična oddaja v živo

21.00 ANDREJ TROBENTAR – vokal, kitara

21.30 PRI PSIHIATRU
Radijska igra v živi izvedbi
s Carmen Oven in Matejo Perpar

24.00 NOČNI OBISK
Nada Vodušek z gostom

Dvorni trg

GLASBA IN DRUGAČNOST
*v sodelovanju s KED Folk Slovenija

20.15 NAVIHANCI
Instrumentalni kvartet oseb s posebnimi potrebami

KVALI
Ženska skupina, ki izvaja gruzijske in albanske pesmi

LA PORPORELA
Moška skupina upokojencev, pripadnikov italijanske manjšine

VERONIKA ZAJEC, violinske citre

LASANTHI MANARANJANIE KALINGA DONA – vokal  (Šrilanka) in TOMAŽ PODOBNIKAR – pojoča žaga

21.30 DRUGAČNI INSTRUMENTI  (v počastitev stoletnice klasifikacije glasbil Hornbostel-Sachs)
Francisco Soto – čarango
Samo Kutin – mbira
Dino Murtezani – kaval
Carlos Yoder – tabla

22.40 ZORAN ŠKRINJAR in AMADEUSBLUES KVARTET
Zoran Škrinjar – klaviature
Lenard Krečič – saksofon
Nikola Matošič – kontrabas
Gašper Peršelj – bobni

Povezovanje: prof. dr. Svanibor Pettan

Stritarjeva ulica  

*Organizacija Plesni coctail
20.00 – 20.30 plesni nastopi
20.30 – 23.00 standardni in latinsko ameriški plesi
23.00 – 1.00 argentinski tangoMestni trg  OPENING CONCERT 20.00 JAZ SEM TI – I AM YOU Multicultural Music, Dance and Recitation Performance SLOVENIA Ana Vipotnik – vocals AUSTRALIA Janez Kožar – didgeridoo ASIA Borut Žerdoner – tabla; Damir Višič – sarod NUR: Marko Korošec – oud; Mahmudal al Khatib – darbuka/vocals; Polona Korošec – piano HAYATI: Alja Shaar, Pia Volk, Lina Recer, Karmen Recer, Tina Štefančič, Vita Trbovšek, Rahela Lamb, Ula Milunovič – dance AMERICA FAKE ORCHESTRA: Ana Vipotnik – vocals, Igor Leonardi – guitar; Nino de Gleria – bass; Enos Kugler – drums; Primož Fleischman – saxophone; Igor Matkovič – trumpet Lazzaro Amed Hierezuelo – vocals, percussion EUROPE GROSS UPI: Polona Udovič, Marija Omejec, Tina Žerovnik, Ana Blaževič Arko, Gašper Kastelic, Ema Butkovič, Urška Fajdiga, Mirjam Zvonar – violin; Tomas Pleško – guitar Vito Mrenče – guitar; Ana Pandur – dance AFRICA Cheikh Guissé – vocals SANKOFA: Max Zimani, Michel Obenga, Tschimy Obenga, Luana Lisa Nomsi, Evelyn Tendai Borin, Anja Florjančič, Branka Strauss, Metka Bahlen, Sara Zaninovič, Vanja Geršak, Kristian T. Bouquet, Emina Bajraktarevič, Dalanda Diallo, Damaris Potočnik. – singers BAOBAB: Vesna Bizjak, Tjaša Jerak, Kristina Sicherl, Sara Zaninovič, Ajda Žagar, Eva Žagar, Lea Menard, Emina Bajraktarevič, Vito Bintchende, DalandaDiallo, Maša Kagao Knez – dance, Issiaka Sanou, Daniel Nzotam, Blaž Korez, Damir  Mazrek – percussion Narrators and UNESCO Messengers: Tina Gunzek, Jernej Čampelj


*Production: Zveza Glasbene mladine Slovenije, Kulturni bazar 2014, UNESCO mladinska platforma, Glasbeno društvo Etnobeat Musical Direction: Igor Leonardi Concept: Cvetka Bevc Script: Branka Novak Direction: Njegoš Maravič


22.30 RUDI BUČAR Z GOSTI (in case of rain atrium ZRC SAZU, Novi trg 2 ) Rudi Bučar – vocals FRČAFELE – Vocal Group Janez Dovč – accordion Goran Krmac – tube


Stari trg UNIMPEDED IMPAIRMENT STAGE Musical Creativity of Artists with Special Needs 20.15 HANGADÓK (Hungary) ANDREJA LAZAR – flute 21.15 MUSICIANS FROM THE JANEZ LEVEC CENTRE LJUBLJANA 21.30 WHAT WE DO Short film about the life of people with special needs. 21:45 HANGADÓK   Presented by: Aleš Ravnik and Andreja Lazar


Novi trg RADIO SLOVENIJA, FIRST PROGRAMME – LIVE (in case of rain in the atrium ZRC SAZU, Novi trg 2) 17.00 GLASNIKI – fanfare 17.00 STUDIO OB 17h Goran Dekleva with guests 18.15 KULTURA V ŽIVO Magda Tušar with guests 19.30 ZGODBA ZA MLADE IN NAJMLAJŠE with Primož Suhodolčan 20.00 RADIO GA GA –  Sašo Hribar et comp. Satiric live show 21.00 ANDREJ TROBENTAR – vocals, guitar 21.30 PRI PSIHIATRU Live radio play with Carmen Oven and Mateja Perpar 24.00 NOČNI OBISK Tina Kralj with guests


Dvorni trg MUSIC AND OTHERNESS *in collaboration with KED Folk Slovenija   20.15 NAVIHANCI Instrumental Quartet, Featuring Artists with Special Needs KVALI Female Group, Singing Georgian and Albanian Songs LA PORPORELA Male Group of Pensioners and Members of the Italian Minority VERONIKA ZAJEC – violin ziter LASANTHI MANARANJANIE KALINGA DONA – vocals (Sri Lanka) and TOMAŽ PODOBNIKAR – musical saw 21.30 DIFFERENT INSTRUMENTS (on the centenary of the Hornbostel-Sachs classification of musical instruments) Francisco Soto – charango Samo Kutin – kalimba, n’goni and hurdy gurdy Dino Murtezani – kaval Carlos Yoder – tabla 22.40 ZORAN ŠKRINJAR and AMADEUSBLUES KVARTET Zoran Škrinjar – keyboards Lenart Krečič – saxophone Nikola Matošič – double bass Gašper Peršl – drums Presented by: prof. dr. Svanibor Pettan


Stritarjeva ulica 20.00 – 20.30 Dance Performance 20.30 – 23.00 Ballroom and Latin Dances 23.00 – 01.00 Argentine Tango

 

© IMAGO SLOVENIAE 2022. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio