Petek
17. Julij
ob 20.30
Gornji trg - Ljubljana

울림 (OOLLIM) TRIO (Koreja, Slovenija)

June Yun, vokal
Vid Jamnik, vibrafon
Gal Golob, kontrabas


Korejska beseda 울림 (oollim) označuje pojav, ko se zvok po udarcu ob površino odbije nazaj in nežno vibrira skozi prostor. Oolim pa ne opisuje le  fizičnega odmeva zvoka, marveč tudi čustveno resonanco, ki jo le ta pušča za seboj. Besedo v korejščini uporabljajo tudi kot glagol, ko se nekaj dotakne srca. Prav takšno je tudi ustvarjanje Tria 울림, ki po lastnih besedah igra glasbo za srce in dušo, z upanjem, da bodo čustva pri poslušalcih odmevala še dolgo zatem.

Trio sestavljajo:

Južnokorejska vokalistka June Yun, ki živi razpeta med New Yorkom in Berlinom. Njeno umetniško ustvarjanje združuje elemente jazza, klasike, R&B-ja, korejske tradicionalne glasbe in popa. Nastopala je na eminentnih jazzovskih prizoriščih, kot so Dizzy’s Club v Lincoln Centru, Smalls Jazz Club in John Tishman Auditorium. Februarja je bil njen prvenec Enlightenment – ​​Solid Waves predstavljen v oddaji Jazz Ars All Stars na RTV Slovenija.

Slovenski vibrafonist, tolkalec in skladatelj Vid Jamnik je prve glasbene korake naredil pod mentorstvom legendarnega vibrafonista Boška Petrovića. Nastopa po vsem svetu s številnimi priznanimi glasbeniki in zasedbami. Med študijem na Berklee College of Music in Manhattan School of Music se je učil in nastopal s številnimi talenti in legendarnimi glasbeniki, kot so Joe Locke, Joel Ross, Stefon Harris, Dayna Stephens, Miguel Zenón, Ingrid Jensen, Shai Maestro, Jimmy Cobb, George Fame, Jim Rotondi, Stefan Milenkovich in mnogi drugi.

Gal Golob je končal študij na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani kot klasični violončelist in jazzovski kontrabasist ter nadaljeval študij na priznanem Jazz Institute Berlin. Leta 2022 je osvojil drugo mesto na natečaju Jazzon, nastopil pa je na številnih uglednih mednarodnih festivalih, kot so Jazzopen Stuttgart, Druga Godba, Jazz Festival Ljubljana, Bayerisches Jazzweekend, Festival MENT in drugi.

Na tokratnem koncertu Tria 울림 bomo slišali preplet jazzovskih standardov, korejske tradicionalne glasbe, ljudske glasbe, sodobnega jazza in izvirnih skladb June Yun.


Vstop prost.


 

© IMAGO SLOVENIAE 2026. Vse pravice pridržane
Izdelava spletne strani: Pozitiven Design, Oblikovanje: LUKS Studio